Czym jest koło dwumasowe?

Koło dwumasowe to nic innego jak koło zamachowe składające się z dwóch mniejszych i lżejszych kół które połączone są ze sobą za pomocą tłumika drgań skrętnych który odpowiada za niwelowanie drgań przenoszonych z silnika na skrzynie biegów. Koła odpowiednio zespolone są jedno z skrzynią a drugie z silnikiem.

Koło dwumasowe stosuje się w pojazdach z silnikami czterocylindrowymi i większymi. Praca cylindrów w tych silnikach powodują to iż cykl pracy silnika jest niemal nieprzerwany. W związku z tym pojazdy wyposażone w te silniki nie potrzebują ciężkiego koła zamachowego które to podtrzymywałoby ich pracę.

Zastosowanie koła dwumasowego w pojazdach ma swoje duże plusy w postaci redukcji drgań, zużycia skrzyni biegów i synchronizatorów oraz co najważniejsze dla każdego z nasz obniża spalanie paliwa o około 5%. Niestety koła dwumasowe mają również swoje wady są stosunkowo drogie i często ulegaj awarii.

Regeneracja koła dwumasowego

W zawiązku z wadami o których  pisze powyżej proponujemy Państwu regeneracje koła dwumasowego. Koszty regeneracji koła dwumasowego w naszej firmie utrzymują się pomiędzy 350-600 zł dla pojazdów osobowych oraz 900 – 1200 złotych dla pojazdów ciężarowych. Co więcej dwumasy po regeneracji w naszej firmie są wytrzymalsze niż fabryczne dzięki czemu bez problemu dajemy gwarancje na okres 24 miesięcy bez limitu kilometrów.

O regeneracji kół dwumasowych przez naszą firmę możesz przeczytać wybierając z menu: Regeneracja > koła dwumasowe.

Call Now ButtonZadzwoń już teraz